Vironia | Liitumine | Materjalid | Kontakt | Liikmetele | Avalehele
Korp! Vironia

Pildigalerii

Üritused

Otsing

Teade

MATERJALID
Lembelaul
Esseed ja referaadid »
 Tartu maja
Mis teoksil »
Ajalugu »
Galerii »
Ringkäik »
Urruti »
Materjalid

Tartu maja remont


28. august 2000

Tartu konvendikorteri remonditööd on jõudnud põrandate taastamiseni. Kohe selgus ka huvitav fakt - meie poolt tammeparketiga kaetud põrandaks kutsutud jalgealune osutus täpsemal uurimisel hoopis saarepuust tehtuks. Tõenäoliselt palju-palju kordi üle lakitud ja tumedamaks muutunud parkett pettis oma välimusega ära ka spetsialistid. Nii võib tõeks osutuda kartus, et nn. vene-ajal on ikkagi uus parkett maha pandud. Kui saar, siis saar - põrand saab korda tehtud igal juhul!
(PS! Vaata ka värskemaid pilte pildigaleriis!)

17. august 2000

Vironuste poolt Tartu C!Q! remondiks tehtud rahalised annetused võimaldasid käesoleval suvel alustada veel ühe etapi töödega - fassaadide korrastamisega. Järgmise 2 kuu jooksul peaks Lai 30 tänava- ja külgfassaad saama uue kuue - puhastatud, krohvitud, akna- ja karniisiplekid vahetatud. Värvimine, akende kohendamine ja tagumise fassaadi korrastamine jääb tulevasse aastasse, kuna sügisilmad ei luba neid töid enam läbi viia.

31. juuli 2000

Muude üldehitustööde (fuajee põrand, suitsetamisruumi esine jne.) kõrval alustasid firma KAR-Grupp meistrimehed vapisaali laestukkide paigaldamist. Samuti on firma HARD-Restauraator töökotta restaureerimisele viidud mõlemad vapisaali otsauksed, ning samuti rõdu-alune välisuks,nn. Kuusiku uks. Kui kõik laabub plaanipäraselt, peaksid 21. augusti paiku II korrusel toimetamist alustama parketi lihvijad-taastajad. Nemad peaksid lõpetama hiljemalt septembri keskel ja siis võib mõelda juba suurpuhastusele ja konvendi tagasikolimisele.

26. juuni 2000

SA Tartu Kultuurkapitali, Tartu Kunstikooli ja Muinsuskaitseinspektsiooni koostöölepingu raames saab suvekuude jooksul restaureeritud Lai 30 rentnike trepikoja välisuks, ehk kõige vanem uks hoones. See on esimene riigipoolne abi meie väärtkinnistu taastamisel. Ja loodetavasti mitte viimane.

9. detsember 1999

Vapisaal sai uue valgustuse! Vapisaali said üles riputatud kaks uut messinglühtrit. Teiste ruumide uued valgustid jäävad oma valmistamist veel ootama.
Lühtrite paigaldamisega said otsa ka kõik suuremad tööd, mis olid selleks sügiseks planeeritud. Uued suuremamahulised tegemised saab planeerida juba tuleva aasta maikuusse, kui konvendi tegevus suvereziimile lülitub.

20. november 1999

Kasutades soodsat juhust ostis vil!kogu Tallinnas ühe tegevuse lõpetanud restorani saalimööbli, kümmekond lauda ja ligi kuuskümmend tooli. Kogu ostetud mööbel on musta värvi ja korporatsiooni tegevuse jaoks sobivalt massiivne. Selle ostuga saab lähiaastateks suuremas osas lahendatud Tartu C!Q! mööblimure.
Et suuremas osas on lõpetatud ka viimistlustööd II korrusel ja fuajees, korraldas konvent nädalavahetusel ruumides suurema koristusaktsiooni ja kolis ajutiselt pinnalt (nn Tauruse keldrist) taas oma õigetesse ruumidesse.

26.oktoober 1999

Elektritöödega on Vironia ruumides jõutud ühele poole. Nüüd jääb ainult ära oodata viimistlustööde lõpp, et saaks paigaldada pistikutele ja pesadele katted ja radiaatorid oma kohtadele.

4. oktoober 1999

Töönõupidamisel Tartu C!Q!-l selgus tõsiasi, et Tartu muinsuskaitsjad ei ole nõus Vironia ruumide laestukkide asendamisega analoogidega, vaid nõuavad vana puitvahelae lammutamisest säilinud detailide restaureerimist ja puuduvate osade uuendamist. Kuna restaureerimisprotsess teadaolevalt on pikaajaline tegevus jäävad ruumide ülemised osad vähemalt kevadeni puutumata.
Küll aga alustas hinnapakkumise võitnud ehitusfirma Haspo ruumides siseviimistlustöid. Haspo kontrollib üle kõik olemasolevad seinad, eemaldab lahtise krohvi, krohvib need ja elektrikute poolt tekitatud kanalid ning kõige lõpuks värvib kõik seinad sisearhitekti nägemuse järgi üle. Samuti teeb ta täisremondi konvendi köögiruumis, mis remonditakse täies mahus.

27. september 1999

Elektritööde firmaga ELWO on sõlmitud leping elektritööde teostamiseks Vironia konvendi ruumides Lai 30. Töö sisaldab kõik kaabeldustööd II korrusel ja fuajees, nii tugev- kui ka nõrkvoolu osas. Ei sisalda valgusteid ega radiaatoreid. Töödega on alustatud.

22. september 1999

Eile lõppesid Tartu C!Q!-l vahelae betoneerimistööd ja paari päeva jooksul peaks laepeale saama ka soojustus. Siis jääb Merko Tartul lõpetada lagede viimistlus.
Uuel nädalal peaksid Vironia ruumides käivituma ka elektritööd ning köögi põhjalik ümberehitus.
Asjahuvilistele veel niipalju, et enamus valminud sisekujundusjoonistest on Tartu ja Tallinna konventides välja pandud tutvumiseks. Otsi konvendis spetsiaalset kausta, mida täiendatakse pidevalt!

5. august 1999

Kirjutati alla tööettevõtuleping AS Merko Tartuga.
Selle raames:

  • lammutatakse II-III korruse vaheline vahelagi
  • ehitatakse uus raudbetoonist vahelagi
  • viimistletakse Vironia ruumi laed

Samal päeval alustati ka juba lammutustöödega.

6. juuli 1999

Valmisid lõplikud vahelae betoneerimise joonised,mis võimaldavad juba täpsemalt paika panna ehitusmaksumuse ja teostamise aja.

9. juuni 1999

Tartu linna Muinsuskaitse nõukogu koosolekul oli ühe punktina arutusel korp!Vironia taotlus oma maja 2. ja 3. korruse puitvahelae asendamiseks raudbetooniga. Vironia seisukohti kaitsesid insener H.Uuetalu, arhitekt T. Linna ja vil! A. Must.
Pooletunnise arutelu käigus otsustas nõukogu meie soovi rahuldada. Tuleb veel vaid enne lammutustöid võtta juurde laestukkide näidiseid.

7. juuni 1999

7. juuni kuupäeva kannab leping Tartu C!Q! Vironia ruumide sisekujundaja, Tiiu Lõhmusega. Olulisemad vaheetapid on:

  • ruumilahenduste eskiisvariandid valmivad 30. juuniks
  • lõplik valik ja valmisjoonised 12. juuliks
  • siseviimistlusmaterjalide valik ja värvilahendused 31. juuliks
  • valgustite valik ja erivalgustuste kavandid 31. juuliks
  • mööbli valik ja erimööbli kavandid 15. septembrik
27. mai 1999

9. juunil kell 10.00 saabub meie Tartu C!Q!sse muinsuskaitsjate komisjon, kes peaks kohapeal otsustama, mida ta lõpuks lubab meil vahelaega teha ja mida mitte. Kohale on kutsutud ka meie arhitekt Tiina Linna ja insener Heino Uuetalu. Kõik huvilised viroonlased on samuti oodatud vaatama-kuulama.

7. mai 1999 kell 18.00

Tallinna C!Q! ruumes toimub kohtumine Tartu maja sisekujundust tegama valitud Tiiu Lõhmusega. Kõik huvilised on teretulnud.
Mõtete kogumiseks on kasulik külastada lingi 'Ringkäik' alt avanevat ülevaadet Tartu maja ruumide kasutamisest enne sõda ja praegu. Loodetavasti aitavad kõigi huviliste ideed leida parima rakenduse ruumidele ka tulevikus.
Veelkord - esimene võimalus oma ideid esitada on reedel , 7.mail 1999. a. toimuval arutelul.

20. aprill 1999

On saabunud vahelae betoneerimise hinnapakkumised Tartu ehitusfirmadelt. Kahjuks ei saa ehituslepingut veel sõlmida, kuna selgus, et peame taotlema riigi muinsuskaitsjatelt eriluba olemasoleva puitvahelae asendamiseks raudbetooniga. Tartu Muinsuskaitseamet ei julge seda otsustamist enda peale võtta ja selleks tuleb kokku kutsuda üleriiklik vastavate asjapulkade komisjon.
Komisjoni otsuse ootamine nihutab ehitamise algust natuke edasi, aga vastuse saabumisel alustame tõenäoliselt kohe. Kui ka raudbetoonile öeldakse ei, taastame puitvahelae - talad meil ju laoplatsil eelmisest kevadest ootamas.

Märts 1999

Eesti viroonlased kohtusid märtsikuu jooksul eraldi kõigi konkursile kutsutud 4 sisekujunduskandidaadiga. Kandidaadid olid põgusalt tutvunud Lai 30 hoonega ja teinud Vironia ruumide sisekujundusprojekti teostamiseks hinnapakkumise. 30 märtsil koos olnud vil!kogu majanduskomisjon otsustas lepingu sõlmimiseks asuda läbirääkimistesse pr. Tiiu Lõhmusega. Tema hinnapakkumine oli konkurentidega võrreldes poole odavam ja ka referenss muljetavaldav (nt. Pürksi mõisa ja Tallinna Reaalkooli sisekujundus). 

Korp! Vironia 2018; vironia@vironia.ee

Vironia | Liitumine | Materjalid | Kontakt | Liikmetele